محلول‌ شوینده موتور خودرو بولزوان چه خاصیتی دارد؟

روغن موتور به‌ مرور و طی کارکردهای بالا در مجاری روغن‌کاری رسوب پیدا می‌کند و باعث کاهش قطر این مجاری می‌شود که درنهایت در کار روغن رسانی به موتور اختلال ایجاد کرده و در درازمدت می‌توانند باعث آسیب جدی به موتور خودرو شود.

این مسأله برای روغن‌های باکیفیت دیرتر رخ می‌دهد اما درنهایت تمامی روغن‌ها در مجاری روغن‌کاری رسوب می‌کنند و دوده‌های جمع شده را در مسیر باقی می‌گذارند. برای پاک کردن این مجاری شاید منطقی‌ترین راه باز کردن کامل موتور و شستشوی سیستم روغن کاری باشد اما این کار پرهزینه و پردردسر است و مقرون به‌صرفه نیست. به همین دلیل محلول‌هایی تولید شده‌اند که می‌توانند این رسوب‌ها را در خود حل کرده و از موتور خودرو خارج کنند تا به این ترتیب مجاری بار دیگر به وضعیت اصلی خود بازگردند و در پروسه روغن رسانی به موتور اختلالی ایجاد نشود.

البته روغن‌های موتور مرغوب معمولاً به‌گونه‌ای فرموله می‌شوند که بتوانند تا حد زیادی دوده‌های حاصل از کار موتور را در خود حل کنند و به همین دلیل هم به‌سرعت سیاه می‌شوند و در ادامه با تخلیه روغن این دوده‌ها و رسوبات همراه با روغن از موتور خارج می‌شود اما درنهایت همواره مقداری از این رسوب‌ها در مجاری باقی می‌ماند که بارزترین نمونه آن را می‌توان در کارتل خودروهایی که موتور آن‌ها باز می‌شود دید.

Bullsone

بولزپاور – موتورشور

موتور شوی «بولزوان» (Bullsone) مدل Bullspower، یکی از کاربردی‌ترین محصولات شستشوی اجزای موتور خودرو به‌حساب می‌آید. این محصول که برای تمام خودرو‌ها مناسب است؛ می‌بایست قبل از تعویض روغن به روغن قدیمى اضافه‌شده و بعد از ده دقیقه کارکرد موتور، روغن تعویض شود. کاربرد اصلی این محصول، پاک کردن لجن و رسوبات مضر داخل موتور شامل کارتل، میل‌لنگ، رینگ و پیستون است. لازم به ذکر است قیمت این محصول در مقایسه‌ با کارایی‌اش، بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

بولز پاور موتور شور  را میتوان قبل از تعویض روغن خودرو  به داخل موتور ریخته شود و پس از آن ، موتور باید برای دقایقی (معمولاً بین 5 تا 10 دقیقه) درجا کار کند تا محلول به همراه روغن به‌تمامی بخش‌های موتور خودرو برسد و بتواند جرم‌ها را در خود حل کند. پس از آن با تعویض روغن، این محلول به همراه رسوبات از موتور خارج می‌شود. البته گاهی تعمیرکاران از گازوییل برای این منظور استفاده می‌کنند که می‌تواند باعث آسیب به کاسه نمدها و سایر بخش‌های موتور شود و استفاده از آن را به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید